BRANNO - ŠPORTOVÝ DEŇ 26.08.2015

Dňa 26. augusta 2015 sa konal už 5. ročník športovej akcie klientov s názvom
 Branno - športový deň s témou COUNTRY.  

Aktívny športový deň plný zábavy sme zahájili v priestoroch Materskej školy na miestnom minišportovom ihrisku. Počasie bolo už od rána krásne, slniečko svietilo, zamestnanci sa premenili na kowbojov v kostýmoch a naši klienti boli pripravení odštartovať dlho očakávaný deň. Na našu športovú akciu prijali pozvanie aj klienti z iných zariadení, konkrétne DSS Ladomerská Vieska a DD a DSS Veľký Krtíš. Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať klientom a zamestnancom z oboch zariadení za to, že merali cestu na Veľké Pole a mohli tento krásny deň prežiť s nami.

Okolo 8:30 hod. pani riaditeľka - šerifka Ing. Milena Demeterová zahájila podujatie. Otvárací ceremoniál mal historický nádych, dve zamestnankyne ako dobové dámy s historických šatách stretli fujaristu, klienta zariadenia Domov n.o., ktorý im v kroji zahral na fujare. Nasledovalo tanečné country vystúpenie klientov Zariadenia podporovaného bývania, ktoré si pripravili spolu so zamestnancami. Ku country dňu patrí country hudba, gitara a spev - klient Mirko Broczký nabral odvahu, zahral na gitare a zaspieval nám country pesničky. 

Okolo 9:00 hod. nasledovala ukážka agility, poslušnosti a psích trikov. Adrika nám predviedla svojich dvoch psíkov, ktorí ju poslúchali na slovo. Psíci zožali veľký úspech a klientom sa ukážky veľmi páčili. O 10:00 hod. sme začali športovať. Každý, komu to zdravotný stav dovolil, prejavil športového ducha a snažil sa zapojiť do COUNTRY disciplín - jazda na rodeo býkovi, hádzanie lasom, ryžovanie zlata, streľba z luku, streľba zo vzduchovky, plnenie fľaše whisky a vedomostný kvíz FAJKA MIERU. Najoblúbenejšou disciplínou bolo ryžovanie zlata a rodeo býk. Dopoludnie spríjemnil aj náš klient ZPB - Tonko Drahoš, ktorý predviedol svoje čary a kúzla a tiež nám zahral na varhanoch. O 12:00 hod. sme si všetci pochutili na kotlíkovom guláši, káve a cigaretkách. 

O 13:00 hod. za začala hudobná časť dňa, kedy vystúpila Barborka Demeterová a hneď po nej country skupina Ranč. Všetci sme sa super bavili a tancovali. Tí, ktorí sa nebáli mali možnosť odviesť sa na koňoch, ktoré na Country dni nesmú chýbať. O 17:00 hod. sa opekali špekačky.... keď zrazu dorazili krásne, vyleštené motorky - Motoklub ZUBRY. Klietni sa mohli odfotiť pri motorkách, porozprávať sa s motorkármi. O 18:00 hod. sme už boli všetci, klienti i zamestnanci vytancovaní, spokojní a trošku unavení. Klietni boli odmenení cigarou a pelendrekom za účasť na našou Country dni. Na záver nám už nezostáva nič iné, len povedať, že tohtoročný 5.ročník bol jeden z najvydarenejších ročníkov. 

Veľké ĎAKUJEME patrí: všetkým klientom a zamestnancom Domov n.o. Veľké Pole, klientom a zamestnancom DSS Ladomerská Vieska a DD a DSS Veľký Krtíš, Adrike s rodičmi, Barborke Demeterovej, skupine Ranč, Motoklubu ZUBRY, p. Kováčovi z Nitry, starostovi obce Veľké Pole, p. farárovi, p. Zummerovej, koniarom z Horných Hámrov a predovšetkým všetkým rodinným príslušníkom klientov, ktorí si našli čas a zabávali sa spolu s nami. 

Autor: Ing. Milena Demeterova, riaditeľka Domov n.o. 

Kontakt

Domov n. o. Veľké Pole č. 5
Veľké Pole
96674

IČO: 31908675
DIČ: 2021963119
045/6895128 dss.velkepole@gmail.com