Fašiangy 23.02.2017

Obdobie fašiangov, čas veselosti, radosti, hudby, tanca a hodovania, je obdobím tradícií, ktoré sa v našom zariadení Domov n.o. zachovávajú dodnes. Na fašiangy je potrebné sa pripraviť, inak tomu nebolo ani u nás. Klienti si v rámci pracovnej /kultúrno - záujmovej/ činnosti zhotovili masky a usilovne nacvičili program - pochovávanie basy. Fašiangová zábava sa konala 23.02.2017. Bol to deň plný radovánok a hodovania. Bohatá tombola s cenou pre každého klienta, obrad plný plaču a smiechu - pochovávanie basy a tanečná zábava do večera - takto sme sa rozlúčili s fašiangovým obdobím s klientmi vo Veľkom Poli. Blížil sa koniec zábavy, no pani riaditeľka Ing. Milena Demeterová mala pre chlapcov pripravené ešte jedno prekvapenie - ocenenie štyroch klientov za príkladné správanie:

  • Juraj Popluhár
  • Ján Dzura
  • Martin Mandák
  • Roman Stoličný.

Klienti si v dobrej nálade a veselom prostredí pochutnali na šiškách, káve, spoločne si zaspievali, zatancovali a zároveň strávili príjemné popoludnie. Zrazu stíchla hudba a nastúpilo obdobie pôstu.

Pochovávanie basy, ale i tombolu a pár minúť zo zábavy si môžete pozrieť vo videu v sekcii Videotéka - Fašiangy 2017 Veľké Pole, ktorého autorom je klient ZPB - Martin Mandák. 

 

Prezrite si i pár fotografii z tejto akcie :)

Kontakt

Domov n. o. Veľké Pole č. 5
Veľké Pole
96674

IČO: 31908675
DIČ: 2021963119
045/6895128 dss.velkepole@gmail.com