Branno - športový deň 2019

Slovania, krásne tanečníčky z Indie, Afričanky, ženy z kmeňa z Južnej Ameriky, lovci bizónov - toto a oveľa viac ste mohli naživo vidieť 05.09.2019 v areáli ZPB vo Veľkom Poli. Konal sa tu už 9. ročník športovej akcie pre klientov a ich rodiny s názvom Branno - športový deň s témou PRÍRODNÉ KMENE. 

O 9:00 hod sa to všetko začalo. Náčelníčka - pani riaditeľka na úvod privítala všetkých účastníkov a predstavila im svojho šamana a jednotlivé kmene. Nasledoval rituál vítania nového branno - športového dňa, kedy dostali všetci vypiť čarovný nápoj. Veľmi nás potešila Výcviková škola K9 Jáger, ktorá predviedla našim prijímateľom sociálnej služby i pozvaným hosťom ukážky obrany a poslušnosti psov. Po ukážke výcviku psov nasledovali disciplíny, ktorými mali prejsť všetci chlapci, za čo dostali chutnú odmenu. U Slovanov sa naučili, ako sa zakladá oheň, tanečníčky z Indie si s chlapcami zatancovali, Afričanky si s chlapcami zabubnovali na afrických bubnoch, chlapi so Severnej Ameriky lovili oštepom bizóna a poslednou návštevou Južnej Ameriky absolvovali klienti prechodový rituál - vypitím nápoja sa z chlapcov stali chlapi. 

Po náročných disciplínach sme si pochutnali na chutnom guláši, pive a káve. Po krátkom oddychu nasledovala hudobná zábava, do tanca hrala skupina Ranč. Počasie bolo krásne, hudba hrala, my sme tancovali no "čerešničkou na torte" bolo vystúpenie orientálnych tanečníčok zo skupiny NODC - New Oriental Dance Crew. Vystúpenie potešilo najmä pánov, ktorí si určite prišli na svoje. Zábava pokračovala v rytme tanca country skupiny Ranč a na záver dňa si každý účastník opiekol špekačku a dostal darček od náčelníčky ako spomienku na tento krásny slnečný deň vo Veľkom Poli. 

Autor: Ing. Bibiána Demeterová

Kontakt

Domov n. o. Veľké Pole č. 5
Veľké Pole
96674

IČO: 31908675
DIČ: 2021963119
045/6895128 dss.velkepole@gmail.com